Brýle na čtení

02.11.2019

Většina navštěv u očního optika je právě kvůli brýlím na čtení.  Tento problém se objevuje u většiny osob starších 45 let. Nitrooční čočka už není plně funkční a je třeba dávat text stále dále od očí. Až jednoho dne jsou ruce krátké a pak přichází první návštěva oční optiky.

Existuje mnoho různých řešení pro korekci do blízka:

Brýle určené na jednu vzdálenost
brýle je potřeba brýle často nasazovat a sundavat a navíc neřeší tzv. střední vzdálenost (práce s počítačem, mobilní telefon, tablet, vaření, regály v obchodech.. ) a často je potřeba mít u sebe dvoje, nebo i troje brýle.

Bifokální brýle
brýle našich dědečků a babiček. Kombinují dvě brýlová skla s rozdílnou dioptrií do jedné. Jsou známé jako "bifokály". Neřeší vidění na střední vzdálenost (práce s počítačem, mobilní telefon, tablet, vaření, regály v obchodech.. ).

Brýle na střední vzdálenost

bývají také označovány jako pracovní brýle nebo brýle k počítači.Kromě části pro vidění do blízka obsahují i část pro vidění na střední vzdálenost (počítač, Vaření, celá plocha pracovního stolu, regály v obchodech). Skvělé a pohodlné pracovní řěšení. Naprosto ergonomické. Jeho jedinou nevýhodou je, že do dálky je třeba brýle sundavat

Progresivní brýlová skla (tzv. multifokály)
jsou konstruovány jako sklo s postupnou změnou ohniska, kdy se při pohledu nahoru a dolů a pouhým pohybem hlavy mění dioptrie.Nositel brýlí si tak "zaostří" na požadovanou vzdálenost.
Všechny tyto korekční pomůcky pouze pomáhají k lepšímu vidění, samo oko ale nijak neléčí.