ProArbolet

Speciální nabídka pro Arbolet komunitu

Co nabízíme speciálně pro Vás?

Přijďte se k nám poradit o vhodném řešení právě pro Vás.
Pokud se rozhodnete si u nás zakoupit brýlové čočky pro práci s počítačem a budete za ně platit prostřednictvím členské platby Arbolet, budeme Vám účtovat slevu 30%*.

Námi navrhované řešení

Maximální ochrana zraku
Pro maximální ochranu zraku a maximální pohodlí a estetiku Vám nabídneme úlevové brýlové čočky s filtrem modrého světla Harmony RemUV 420 1.5 s povrchovou úpravou UltraGlide
Běžná cena na Optice 6.400 Kč** za 2 brýlové čočky. Vy pokud budete platit peněženkou Arbolet, zaplatíte pouze 4.480 Kč***

Co je to CVS

CVS neboli Computer Vision Syndrome neboli Syndrom Vidění u Počítače je častou a velmi nepříjemnou komplikací, která výrazně ztěžuje práci u počítače. My o CVS na našich stránkách píšeme zde. Pokud byste měli dojem, že jsme zaujatí, tak přesto, že Wikipedii nemusím, tak o CVS poskytuje poměrně relevantní informace - zde
Jak CVS řešit?
Řešení CVS je velmi snadné. Dlouhodobé koukání do blízka je pro lidské oko nepřirozené a namáhavé.
Nitrooční čočka, která zajišťuje zaostření oka na danou vzdálenost je minimálně namáhaná při pohledu do dálky a maximálně namáhaná při pohledu do blízka. Proto byla vyvinuta tzv. úlevová skla do brýlí (v zahraničí označovaná jako AntiFatique, nebo AntiStress), kde v jejich spodní části je nepatrně zvýšená dioptrická hodnota a oko tak do blízka kouká s menší námahou (nitrooční čočka nemusí o předsazenou dioptrii měnit svoji dioptrickou hodnotu a oko má v ideálním přídapě při pohledu do blízka stejně minimální námahu, jako při pohledu do dálky.
Hodnota dioptrického přídavku do blízka se stanovuje v závislosti na věku uživatele a na dioptrické korekci uživatele počítače do dálky.Samozřejmě existuje i s varianta, kdy uživatel počítače žádné dioptrie do dálky nepotřebuje.
Jaké jsou další možná řešení pro vidění u počítače?
Pro práci s monitory, které vyřují více modrého světla byly vyvinuty speciální filtry.
AntiReflexní úprava pro blokování modrého světla
Speciální úprava, která se nanáší na povrch brýlové čočky a která do oka propouští světlo dopadající na brýlovou čočku (odborný výraz pro sklo do brýlí :-) selektivně. Výsledné propuštěné spektrum se pak více podobá přirozenému světlu. Pozor - tato povrchová úprava lehce pozměňuje barevné podání monitoru a není proto úplně vhodná pro počítačové grafiky.
Materiál pro blokování modrého světla
Speciální materiál, který se přidává do brýlové čočky při její výrobě a který kompletně odstraňuje světlo do vlnové délky 420 nm - modrou složku světla. Modrou barvu samozřejmě normálně vidíte, ale oko tak výrazně méně trpí zvýšenou námahou u počítače. Pozor - tyto brýlové čočky pozměňují barevné podání monitoru a nejsou proto vhodné pro počítačové grafiky.
Nejčastější dotaz
Lze kombinovat brýlovou čočku proti CVS se speciálním materiálem a speciální vrstvou?
Ano lze. Jen kombinace speciálního materiálu se speciální vrstvou je nadbytečná. Materiál odfiltruje kompletně celou modrou složku světla a selektivní filtr je tak zbytečný.

Výjimkou pro použití brýlových skel REMUVe 420 je pokud potřebujete naprosto přesné podání barev na monitoru a při tisku.Tím, že brýlové čočky REMUVe odstraňují modré světlo až do vlnové délky 420nm může dojít k nepřesnému podání barev mezi tiskovým a monitorovým zobrazením.

*  sleva je poskytována z obvyklé prodejní ceny včetně DPH z ceníku na optice

 **  obvyklá cena na optice pro dioptrickou korekci v rozsahu od + 6 DPT do - 6 DPT hodnota cylindru max + 3 DPT

***  speciální cena pro platbu členskou platbou Arbolet pro dioptrickou korekci v rozsahu od + 6 DPT do - 6 DPT hodnota cylindru max + 3 DPT